Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Kümbet Yaylası ve Koçkayası Tabiat Parkı Fotomaratonu Ödül ve sergi Açılışını Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof Dr.Veysel EROĞLU yaptı.

Eylül 25, 2017

“Kümbet Yaylası ve Koçkayası Tabiat Parkı Fotomaratonu Ödül ve sergi Açılışını Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof Dr.Veysel EROĞLU yaptı.”

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Giresun ilinde 21.09.2017 tarihindeki yapılacak olan Temel Atma ve Açılış Töreni kapsamında Giresun iline gelen Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU “Koçkayası Tabiat Parkı ve Kümbet Yaylası Fotomaratonunun Ödül ve Sergi Açılışını” Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Sayın Nurettin TAŞ, Orman Genel Müdürü Sayın Bekir KARACABEY, Devlet Su işleri Genel Müdürü Sayın Murat ACU, Meteoroloji Genel Müdürü Sayın İsmail GÜNEŞ, Giresun Milletvekilleri Sayın Cemal ÖZTÜRK, Sayın Sabri ÖZTÜRK, Bölge Müdürleri, Giresun ili daire amirleri, belediye başkanları ,il genel meclis üyeleri, parti yöneticileri, genel müdürlüklerin taşra teşkilatı personelleri, fotoğraf derneği yöneticileri, fotoğraf sanatçıları ve vatandaşlarımızın katılımı ile açmışlardır.

Sayın bakanımızın başlattığı tabiat turizmi master ve eylem planı doğrultusunda Giresun ilinde 2015 yılında Espiye Yedideğirmenler Tabiat Parkı,2016 yılında Dereli Kuzalan Tabiat Parkı ve 2017 yılında ise Kümbet Yaylası ve Koçkayası Tabiat Parkı Fotomaratonu yapılmıştır.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü, Giresun Şube Müdürlüğü ve Giresun Gezgin Fotoğraf Sanatçıları Derneğinin işbirliği, Dereli Kaymakamlığı, Dereli Belediye Başkanlığı ve Koçkayası Tabiat Parkı İşletmecisi Birun Turizm A.Ş. ‘nin katkılarıyla düzenlenen Kümbet Yaylası ve Koçkayası Tabiat Parkı Fotomaratonu 10-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Kümbet Yaylası ve Koçkayası Tabiat Parkı Fatomaratonu’ na Türkiye’nin farklı illerinden 110 yarışmacı ve toplamda 160 kişi katılmıştır. Yarışma sonucunda jüriye 490 fotoğraf teslim edilmiştir.

Fatomaraton 10,11 Ağustos tarihlerinde bireysel olarak devametmiş,12-13 Ağustos’da ise kurulan çadırlarda kalan yarışmacılar hem yürüyüş aktivitesi yapmış hem de toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirmiştir.

Sayın bakanımıza, ödül ve sergi töreni açılışına katılanlara, fotoğraf sanatçılarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.