1. “GİRESUN VALİSİ ORMAN VE SU İŞLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.”

  Ağustos 08, 2017 Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI Giresun Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Şube Müdürlüğü idare binasını gezerek, personel ile tanıştı. Daha sonra müdürlük binasındaki yaban hayvanlarına ait tahnit ve trofeleri gezerek bilgi aldılar. Kendilerine toplantı salonunda Şube Müdürlüğünün çalışma konuları ve Şube Müdürlüğünün 2003-2017 yılları arasında yaptığı çalışmalar hakkında brifing verildi.

 2. “150 YIL ARADAN SONRA YENİDEN TESPİT EDİLDİ.”

  Ağustos 05, 2017 Giresun Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Ertan KUDUBAN, Şebinkarahisar DKMP Şefi Fatih ALBAYRAK ve şeflik elemanlarının özverili çalışması sonucunda, 150 yıldan sonra 12.07.2017 tarihinde tekrar tespit edildi.

 3. “GİRESUN’DA VATANDAŞLARA BEÇ TAVUKLARI DAĞITILDI”

  Ağustos 04, 2017 Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 2017 Yılı Kanatlı Yaban Hayvanı Üretim ve Yerleştirme Programı kapsamında; Yozgat İl şube Müdürlüğü’ne bağlı Kanatlı Yaban Hayvanı Üretim İstasyonundan temin edilen 200 adet (100 çift) Beç Tavuğu, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığının sık görüldüğü, Kelkit Vadisine komşu Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerinin köylerinde vatandaşlara dağıtıldı.

 4. 2000 Kınalı Keklikler Doğal Yaşama Kanat Çırptı

  Temmuz 11, 2017 Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün "2017 Yılı Tabiata Kanatlı Av/Yaban Hayvanı Yerleştirme Programı" kapsamında; Giresun ili, Şebinkarahisar ilçesi, Gürpınar, Konak, Şaplıca köyleri ve Tamzara Mahallesi kırsalına 08.07.2017 Cumartesi günü Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI, Alucra Kaymakamı Ali ALTINKAYNAK, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin YILANCIOĞLU, Orman İşletme Müdürü Sultan DEMİR ve diğer daire amirlerinin katılımı ile tabiata 2000 adet Kınalı Keklik yerleştirildi.

 5. “Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI Kuzalan ve Koçkayası Tabiat Parklarını Ziyaret Etti”

  Temmuz 11, 2017 Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI Kuzalan ve Koçkayası Tabiat Parklarını Ziyaret Etti

 6. “EMEKLİ PERSONELE VEDA VE GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ”

  Haziran 09, 2017 Giresun Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü Bilgisayar İşletmeni (Personel Şefi) Emine BAYRAM, Bilgisayar İşletmeni (Taşınır Kayıt Kontrol Yetkilisi) Binnur ÖZDEMİR ve Şef Fatma ALTUN ‘un 2017 yılında emekli olması nedeniyle veda yemeği ve geleneksel iftar yemeği programı ile birlikte 07.06.2017 tarihinde yapıldı.

 7. Şerif TOKMAK beye Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü personelleri olarak geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk.

  Mayıs 11, 2017 Giresun ili, Alucra ilçesinde mantar toplarken 3 yavrulu anne ayı ile ani karşılaşma sonucu yaralanan Şerif TOKMAK beye Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü personelleri olarak geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk.

Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı Üreme Döneminde AvlanmıyorumSusuzluklarını Giderin Yeni Hizmet Binamız