1. Yaralı Karaca 19 Mayıs Üniversitesi, Veteriner fakültesine Nakledildi

  Kasım 24, 2017 Giresun ili kırsalında,2 bacağı kırık ve çoklu yaraları olan karaca Giresun Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alınarak Giresun Belediyesi Hayvanat Bahçesine getirilmiş ve ilk müdahalesi yapılmıştır. Yaralı karaca 1 gün müşahede altında tutulduktan sonra 19 Mayıs Üniversitesi, Veteriner fakültesine nakledilmiş ve ameliyata alınmıştır.

 2. Kümbet Yaylası ve Koçkayası Tabiat Parkı Fotomaratonu Ödül ve sergi Açılışını Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof Dr.Veysel EROĞLU yaptı.

  Eylül 25, 2017 Kümbet Yaylası ve Koçkayası Tabiat Parkı Fotomaratonu Ödül ve sergi Açılışını Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof Dr.Veysel EROĞLU yaptı.

 3. “Mavi Göl Kuzalan Tabiat Parkı Sınırlarına dahil Edildi.”

  Eylül 25, 2017 Toplu temel atma merasimine iştirak etmek için Giresun’a giden, Giresun Valiliği ziyaretinde Valilikte basın mensuplarına şehre yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gazetecilerin önünde Giresunlulara bir sürpriz yaparak “Mavi Göl’ün” Kuzalan Tabiat Parkı sınırlarına dahil edildiği müjdesini verdi ve ilan olurunu basın mensuplarının önünde imzaladı.

 4. Ükemizin 222. Tabiat Parkı Giresun’da İlan Edildi…

  Eylül 23, 2017 Toplu temel atma merasimine iştirak etmek için Giresun’a giden Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Giresun Valiliği ziyaretinde sürpriz yaparak ülkemizin 222. tabiat parkı olan Aymaç Tabiat Parkı’nı ilan etti.

 5. “GİRESUN VALİSİ ORMAN VE SU İŞLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.”

  Ağustos 08, 2017 Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI Giresun Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Şube Müdürlüğü idare binasını gezerek, personel ile tanıştı. Daha sonra müdürlük binasındaki yaban hayvanlarına ait tahnit ve trofeleri gezerek bilgi aldılar. Kendilerine toplantı salonunda Şube Müdürlüğünün çalışma konuları ve Şube Müdürlüğünün 2003-2017 yılları arasında yaptığı çalışmalar hakkında brifing verildi.

 6. “150 YIL ARADAN SONRA YENİDEN TESPİT EDİLDİ.”

  Ağustos 05, 2017 Giresun Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Ertan KUDUBAN, Şebinkarahisar DKMP Şefi Fatih ALBAYRAK ve şeflik elemanlarının özverili çalışması sonucunda, 150 yıldan sonra 12.07.2017 tarihinde tekrar tespit edildi.

 7. “GİRESUN’DA VATANDAŞLARA BEÇ TAVUKLARI DAĞITILDI”

  Ağustos 04, 2017 Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 2017 Yılı Kanatlı Yaban Hayvanı Üretim ve Yerleştirme Programı kapsamında; Yozgat İl şube Müdürlüğü’ne bağlı Kanatlı Yaban Hayvanı Üretim İstasyonundan temin edilen 200 adet (100 çift) Beç Tavuğu, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığının sık görüldüğü, Kelkit Vadisine komşu Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerinin köylerinde vatandaşlara dağıtıldı.

Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı Üreme Döneminde AvlanmıyorumSusuzluklarını Giderin Yeni Hizmet Binamız