1. “MİLLİ PARKLAR DAİRE BAŞKANLIĞI PROJE UYGULAMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK ELEMANLARI GİRESUN’DA”

  Ağustos 19, 2016 Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Milli Parklar Daire Başkanlığı, Proje Uygulama Şube Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Meral ÇİÇEK, Peyzaj Mimarı Evrim YIKILMAZ, Mimar Merve BAYSAL,

 2. “GİRESUN İLİ BİYOÇEŞİTLİLİK ENVANTERİ İZLEME İŞİ DENETİM TOPLANTISI YAPILDI.”

  Ağustos 02, 2016 Giresun ilinin Karasal ve Sucul Biyoçeşitlilik Envanterinin Çıkarılması ve İzleme İşinin ihalesi 2014 yılında yapılmış, Biyoçeşitlilik av ve Yaban Hayatı, Ormancılık LTD. Şirketi(Bay-Or) ile sözleşme imzalanmıştır.

 3. GİRESUN'DA 3000 ADET SÜLÜN DOĞAYLA BULUŞTU

  Temmuz 25, 2016 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzce oluşturulan “2016 Yılı Doğaya Keklik ve Sülün Yerleştirme Eylem Programı” çerçevesinde 3000 adet sülün, Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonundan Giresun iline getirilmiştir.

 4. 1.500 KINALI KEKLİK ŞEBİNKARAHİSAR VE ALUCRA DA DOĞAYLA BULUŞTU

  Haziran 27, 2016 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzce oluşturulan “2016 Yılı Doğaya Keklik ve Sülün Yerleştirme Eylem Programı” çerçevesinde 1.500 adet kınalı keklik doğayla buluştu.

 5. GİRESUN’DA “TABİAT TURİZMİ UYGULAMA EYLEM PLANI” TOPLANTISI YAPILDI

  Mayıs 27, 2016 Giresun ili “Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı” nın tanıtımı Giresun valilik toplantı salonunda 24 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

 6. GİRESUN’DA OKULLARDA “DOĞA VE BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİN KORUNMASI”

  Mayıs 20, 2016 Hedef kitle olarak belirlenmiş ilköğretim orta kısım öğrencilerine yönelik olarak, “Doğa ve Biyolojik Çeşitliliğin Korunması” konularında bir farkındalık oluşturmak ve ülkemizin sahip olduğu sıra dışı coğrafi konum ve iklimsel özellikler, ekosistem ve habitat çeşitliliğinin yanında olağanüstü bir tür ve genetik çeşitliliği anlatılıyor.

 7. “GİRESUN’DA YABAN HAYVANLARININ DOĞAL ORTAMLARINDA DESTEKLENMESİ EYLEM PLANI KAPSAMINDA TARLALARIN EKİM VE MEYVE FİDANI DİKİM İŞLERİ, DEVAM EDİYOR.”

  Mayıs 20, 2016 Bakanlığımızca başlatılan ‘’Yaban Hayvanlarının Doğal Yaşam Ortamlarında Desteklenmesi Projesi’’ kapsamında Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize 12. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğümüzce; hazırlanan

Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı Üreme Döneminde AvlanmıyorumSusuzluklarını Giderin Yeni Hizmet Binamız