1. Avcı Eğitim Kursları Köylerde de Yapılmaktadır

  Mart 23, 2017 Giresun Orman ve Su işleri Şube Müdürlüğü ve Görele Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Görele ilçesi, Kırıklı köyünde 29 kişinin katılımı ile Avcı Eğitim Kursu açılmıştır. Daha önceki yıllarda Bulancak ilçesi, İnece köyünde 1 ve Görele ilçesi, Kırıklı köyünde 2 kurs açılmıştır. vatandaşlarımızın talebi halinde köylerde avcı eğitim kursu açılmasında bir mani bulunmamaktadır.

 2. Orman Haftası Nedeniyle Öğrenciler Şube Müdürlüğümüzü Ziyaret Ediyor

  Mart 23, 2017 Orman haftası etkinlikleri kapsamında, Giresun ili ilkokulları ana sınıfları tabiatta yaşayan hayvanları yakından görmek amacıyla şube müdürlüğümüzü ziyaret ediyor. 10 un üzerinde ilkokulun ana sınıfı öğrencileri, yaklaşık 300 öğrenci, ziyaret gerçekleştirmiş olup şube müdürlüğü elemanlarınca hayvanlar hakkında bilgi verilmiştir.

 3. Vefat

  Mart 22, 2017 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Ali HIDIR beyin annesi vefat etmiştir.

 4. “Kuzalan Tabiat Parkı’nda Güz konseptli fotoğraf yarışmasının sergisi açıldı”

  Ocak 19, 2017 1.,2.,3. ‘lük ve 3 adet mansiyon ödülü kazanan fotoğraflar ve 25 adet sergileme fotoğrafı ile toplamda 31 adet fotoğrafların bulunduğu sergi 16-20 Ocak arası Can AKENGİN Sergi Salonunda açılmıştır.

 5. “Giresun Tabiat Turizmi Master ve Eylem Planı 2. Toplantısı Yapıldı”

  Aralık 02, 2016 “Giresun Tabiat Turizmi Master ve Eylem Planı 2. Toplantısı Yapıldı”

 6. “Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin YILDIRIM Giresun İlinde”

  Aralık 02, 2016 Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin YILDIRIM 30.11.2016 tarihinde bazı programlara katılmak için Giresun ilini ziyaret etti. Giresun Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünde incelemelerde bulundu. Personelle de toplantı yaparak personelin sorunlarını dinlediler. Daha sonra Giresun Valiliği’nde “Tabiat Turizmi Master ve Eylem Planı “Toplantısı’na katıldılar.

Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı Üreme Döneminde AvlanmıyorumSusuzluklarını Giderin Yeni Hizmet Binamız